Wychowanek Pogoni na celowniku Wisły Kraków i lidera I ligi

Dodał: mpt
Data dodania: 15-12-2016 10:11

Wisła Kraków szuka wzmocnień na drugą część sezonu. Póki co zaczęła testowanie kilku piłkarzy, ale może też pokusić się o transfer gotówkowy zawodnika z innego klubu Lotto Ekstraklasy. Chodzi o wychowanka Pogoni Szczecin.

Wisła jest zainteresowana sprowadzeniem Dawida Korta. 21-letni pomocnik jest w tym sezonie tylko rezerwowym w Pogoni Szczecin, która jest jego macierzystym klubem.

Kort co prawda dostał od Kazimierza Moskala szansę w 11 meczach, ale tylko w 3 zagrał w pierwszym składzie. Pogoń chce zatrzymać pomocnika, ale pewnie wiele, jak to zwykle w takich przypadkach, zależy od oferty.

Według informacji serwisu 24kurier.pl Pogoń rozważyłaby sprzedaż Korta, gdyby dostała 150 tysięcy euro. Wątpliwe, by Wisła dysponowała takimi pieniędzmi na jeden transfer... Wątpliwe też, by Kort przeniósł się do lidera I ligi - Chojniczanki Chojnice. Chyba że Pogoń zejdzie ze swoich żądań, ale na to się nie zanosi.

Kort zwrócił na siebie uwagę w poprzednim sezonie, gdy grał na wypożyczeniu w Drutex-Bytovii Bytów. W 17 meczach w I lidze zaliczył wówczas aż 10 asyst.

Miał podbić Bundesligę, a nie udało się nawet w Ekstraklasie. Wyląduje w 3. lidze w Niemczech?

Futbol.pl

Inne artykuły