Polska młodzież znowu rozbita! Nasze talenty nie awansowały do II rundy kwalifikacji do ME

Data dodania: 19-11-2019 15:05

Reprezentacja Polski U-19 prowadzona przez Bartłomieja Zalewskiego po klęsce z Walią i wygranej z Kosowem skompromitowała się w meczu o awans z Rosją! Biało-Czerwonym wystarczyłby remis w ostatnim meczu grupowym, ale przegrali oni aż 0:4!

Polacy rozczarowali po raz drugi w turnieju rozgrywanym w Walii. Po porażce 0:3 na inaugurację z Walią przeciwko Rosji zaprezentowali się jeszcze gorzej. Do przerwy po golach Kosariewa z 20. minuty i Wachanija z 37. minuty można było jeszcze mieć nadzieję, ale w 50. minucie na 3:0 podwyższył Sewikjan, a wynik w 66. minucie ustalił Szkolik. Klęska. Warto dodać, że od 81. minucie Polacy grali w osłabieniu, bo po dwóch żółtych kartkach z boiska wyleciał wprowadzony w 61. minucie Marcel Wędrychowski. Rywale w dziesiątkę zostali w 90. minucie, gdy los Polaka podzielił Bykowskij.

Polacy w grupie zajęli 3. miejsce z trzema punktami. Lepsi byli Walijczycy z 7 oczkami oraz właśnie Rosjanie, którzy wywalczyli 5 oczek.

Polacy zagrali w składzie: 1. Cezary Miszta - 2. Łukasz Bejger (81. 15. Filip Dymerski), 3. Michał Bogacz, 5. Maik Nawrocki, 6. Michał Karbownik - 20. Javier Ajenjo Hyjek (61. 15. Marcel Wędrychowski), 8. Szymon Czyż (87. 4. Bartłomiej Mruk), 7. Jakub Kamiński, 10. Filip Marchwiński (81. 18. Mateusz Żukowski), 11. Nicola Zalewski (61. 9. Bartosz Białek) - 19. Bartosz Bida.

Do kolejnej rundy awansowały po dwa zespoły z grupy oraz najlepsza ekipa, biorąc pod uwagę mecze z rywalami, którzy awansują z 1. i 2. miejsca, spośród trzynastu, które zajmą 3. lokaty w grupach. W II rundzie, która zostanie rozegrana wiosną 2020 roku, 28 drużyn (Portugalia została zwolniona z I rundy) zostanie podzielonych na siedem grup.