Ajax stracił w klasyku punkty i dwóch zawodników!

Data dodania: 18-12-2016 18:46

Rywal Legii Warszawa z 1/16 finału Ligi Europy Ajax Amsterdam nie wygrał w klasyku Eredivisie. Gospodarze prowadzili z PSV Eindhoven, ale goście zdołali uratować punkt.

PSV w tym sezonie przegrał tylko jedno spotkanie w lidze, ale zanotował już 7 remisów. W Amsterdamie punkt wywalczył po wyrównującym golu Siema De Jonga z 80. minuty. Ajax prowadził od 48. minuty po bramce Klaassena.

Ajax nie miał szczęścia w tym spotkaniu. Trener Peter Bosz już w 21. i 26. minucie musiał dokonać zmian. Kontuzji doznali El-Ghazi oraz Dolberg, a na boisko weszli Cassierra oraz Cerny.

Po 17 kolejkach liderem, z coraz większą przewagą, jest Feyenoord. Ajax traci do niego 5 punktów i jest na 2. pozycji, a PSV ma o 8 punktów mniej i zajmuje 3. pozycję.

Legia zagra z Ajaxem 16 lutego o 21:05 w Warszawie i tydzień później o 19:00 w Amsterdamie.