Teodorczyk prawie się nie zatrzymuje. Zdobył kolejne gole

Data dodania: 22-12-2016 22:29

Łukasz Teodorczyk znowu trafił do siatki w barwach Anderlechtu Bruksela! I to dwukrotnie. Będzie miał miłe święta!

Polski napastnik zdobył dwa gole w wyjazdowym meczu Anderlechtu z KAA Gent. Goście wygrali na trudnym terenie 3:2, a dla ekipy Gent była to pierwsza porażka u siebie w tym sezonie i dopiero druga strata punktów. Pozostałe 8 spotkań zakończyło się wygraną zespołu z Ghelamco Arena.

Teodorczyk trafił do siatki w 29. minucie i wyrównał na 1:1, bowiem w 25. minucie Milicević dał prowadzenie gospodarzom. W 37. minucie z czerwoną kartką z boiska wyleciał Esiti w zespole Gent i osłabieni miejscowi w II odsłonie dali się trafić. W 56. minucie zrobił to Teodorczyk, a w 76. minucie Chipciu, który asystował przy golu Polaka na 2:1. Gent w 87. minucie za sprawą strzału Milicevicia z karnego zmniejszył jeszcze rozmiary porażki, ale już się od niej nie uchronił.

Dla Teodorczyka to 14. i 15. trafienie w lidze w tym sezonie. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców - o 4 bramki wyprzedza Orlando Sa ze Standardu Liege i Vossena z Club Brugge.

W tabeli Anderlecht z 38 punktami w 20 meczach jest na 3. pozycji. O "oczko" za Waregem i o 2 za Club Brugge.