Nawałka wyraźnie niedoceniony? Tylko jeden głos na selekcjonera Polski!

Dodał: mpt
Data dodania: 27-12-2016 8:10

Adam Nawałka zajął 10. miejsce w klasyfikacji najlepszych selekcjonerów 2016 roku przygotowanej przez Międzynarodową Federację Hitoryków i Statystyków Futbolu (IFFHS).

Opiekun reprezentacji Polski dostał jeden głos. Podobnie jak Ange Postecoglu (Australia) i Bernd Storck (Węgry). Cała trójka znalazła się na 10. miejscu. 

Sklasyfikowanie Nawałki to w sumie sukces, chociaż można było się spodziewać, że selekcjoner ćwierćfinalisty Euro 2016 i lidera grupy w el. MŚ 2018 dostanie więcej punktów. Taki Lars Lagerbenck, selekcjoner Islandii (też ćwierćfinał Euro 2016, ale tylko 3. miejsce w grupie w kwalifikacjach do mundialu), dostał aż 71 głosów i zajął 2. miejsce. Wygrał selekcjoner mistrzów Europy Portugalczyków - Fernando Santos (199 głosów). Na podium z 62 głosami załapał się też Joachim Loew (Niemcy), który o punkt wyprzedził selekcjonera Walijczyków Chrisa Colemana.

5. miejsce przypadło Francuz Didier Deschampsowi (52 głosy), 6. zajął Włoch Antonio Cone (17 głosów), 7. Chorwat Ante Cacić (8 głosów), a 8. wspólnie Belg Marc Wilmots i Brazylijczyk Tite (po 3 głosy).

Krychowiak w niechlubnym zestawieniu. Nie ma co się dziwić i wkurzać

Futbol.pl

Inne artykuły