Dwaj Polacy już wyróżnieni w prestiżowym rankingu. Będzie jeszcze "Lewy" i...

Dodał: mpt
Data dodania: 27-12-2016 14:16

Prestiżowe francuskie pismo "L'Equipe" podsumowuje rok 2016, publikując ranking 100 najlepszych piłkarzy minionych 12 miesięcy. Już wiadomo, że wśród wyróżnionych będzie m.in. trzech Polaków!

Póki co Francuzi ujawnili nazwiska piłkarzy z miejsc 61-100. W tej grupie są Kamil Glik (AS Monaco) i Arkadiusz Milik (SSC Napoli). Stoper reprezentacji Polski znalazł się na 86. pozycji, a napastnik jest sklasyfikowany o 13 "oczek" wyżej. 

Wyboru piłkarzy w plebiscycie "L'Equipe" dokonuje 24-osobowe jury. Każdy ekspert wybiera 50 piłkarzy z listy 120 nazwisk i układa w kolejności. Pierwszy z listy dostaje 50 punktów, drugi 49 i tak dalej aż do 50. miejsca i jednego punktu...

Milik zebrał w sumie więcej głosów m.in. do Mauro Icardi'ego z Interu Mediolan czy Romelu Lukaku z Evertonu, a Glik wyprzedził chociażby Javiera Mascherano z FC Barcelona.

Możemy założyć, że na liście znajdzie się też Robert Lewandowski. Czy do zestawienia wskoczy np. Grzegorz Krychowiak? Wydaje się, że "Krycha" to jedyny jeszcze polski piłkarz, oprócz oczywiście "Lewego", który może się załapać...

Futbol.pl

Inne artykuły