Raków wygrał z Jagiellonią w Bełchatowie! Zadecydował gol w końcówce

Data dodania: 01-12-2019 14:15

W 17. kolejce PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa wygrał w Bełchatowie z Jagiellonią Białystok 2:1 (0:1).

Do przerwy na stadionie w Bełchatowie był wynik 0:1. Raków nie był gorszym zespołem w pierwszej połowie, ale momentami się gubił i piłkarze Ireneusza Mamrota to wykorzystali. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Bida po asyście Jesusa Imaza. 18-latek po klepce z Hiszpanem urwał się obrońcom rywali i zza pola karnego nie dał żadnych szans Jakubowi Szumskiemu.

W 65. minucie bramkę samobójczą zdobył Jakub Wójcicki. Daniel Bartl dorzucił w pole karne do Aleksandara Koleva, ale Bułgar nie dotknął piłki. Następnie futbolówka odbiła się od pleców Wójcickiego i wpadła do siatki.

W doliczonym czasie gry podopieczni Marka Papszuna strzelili bramkę na 2:1. Na listę strzelców wpisał się Sebastian Musiolik po asyście Rusłana Babenko. Bartosz Kwiecień stracił piłkę w środku pola, przejął ją Babenko i dograł do Musiolika, a ten w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans bramkarzowi "Dumy Podlasia".