Wielkie emocje w Madrycie i jak zwykle błysk geniuszu. Barcelona pokonała Atletico!

Data dodania: 01-12-2019 23:00

Leo Messi, który w poniedziałek ma odebrać Złotą Piłkę, dał FC Barcelona wygraną na Wanda Metropolitano w Madrycie. Duma Katalonii pokonała Atletico 1:0!

W 86. minucie Barcelona ruszyła z kontrą. Ivan Rakitić zagrał do Leo Messiego, a ten ruszył z piłką jakby od niechcenia, zagrał do Luisa Suareza, który zgrał bez przyjęcia do Argentyńczyka i było 1:0. Messi kapitalnie uderzył i Jan Oblak nie był w stanie zatrzymać piłki. Ta akcja dała Blaugranie wygraną!

Wcześniej zwycięstwo mistrza wcale nie było pewne. Już w 7. minucie piłka odbiła się od Juniora Firpo i na jego szczęście... trafiła w słupek. W 19. minucie gości uratował - nie po raz ostatni - Ter Stegen. Niemiec kapitalnie zatrzymał piłkę po uderzeniu Hermoso z powietrza. Potem Barca przejęła inicjatywę, ale to znowu gospodarze stworzyli lepszą okazję. W 40. minucie Morata mocno kropnął głową, a Ter Stegen świetnie interweniował na linii bramkowej. Duma Katalonii odpowiedziała w 43. minucie. Głową uderzył Pique i piłka zatrzymała się dopiero na poprzeczce.

Po przerwie również sporo się działo, chociaż kolejne akcje kończyły się raczej na obrońcach lub niecelnymi uderzeniami, a nie interwencjami bramkarzy. W 70. minucie miało miejsce ważne wydarzenie, bo Pique wślizgiem sfaulował Moratę. Piłkarze Atletico domagali się drugiej żółtej kartki dla piłkarza gości, ale sędzia go oszczędził i Barca nie została w osłabieniu. Po chwili znowu Ter Stegen genialnie zatrzymał strzał Moraty.

Pique ostatecznie zszedł z boiska przedwcześnie, bo doznał kontuzji. W 83. minucie jego miejsce zajął Samuel Umtiti, a już niedługo później bohaterem został Messi... Umtiti też zapracował na premię, bo w 94. minucie wybił dośrodkowaniu Trippiera z rzutu wolnego!

Barcelona wygrała i z 31 punktami wróciła na fotel lidera, wyprzedzając Real Madryt lepszym bilansem bramek. Atletico po 15 kolejkach traci do liderów 6 oczek, a trzeba przypomnieć, że Duma Katalonii i Królewscy rozegrali jeden mecz mniej. Zaległe mają El Clasico.