Asysta Filipa Jagiełło w Pucharze Włoch | Futbol - Piłka nożna

Asysta Filipa Jagiełło w Pucharze Włoch

Data dodania: 03-12-2019 21:04

Genoa CFC pokonała u siebie Ascoli Picchio FC 1898 3:2 w 1/16 finału rozgrywek o Puchar Włoch. Asystę przy pierwszym trafieniu dla gospodarzy zanotował Filip Jagiełło.

Polski pomocnik znalazł miejsce w podstawowym składzie Genoa na spotkanie w krajowym pucharze. Po niespełna kwadransie gry zaliczył asystę, kiedy to wynik zawodów otworzył Andrea Pinamonti. Jak się okazało, była to jedyna bramka w pierwszej części gry. Gospodarze utrzymywali korzystny wynik do 48. minuty, kiedy to rezultat wyrównał Giacomo Beretta. Następnie o wielkim pechu mógł mówić Criscito, który na tle niefortunnie interweniował pod własną bramką, że sam pokonał własnego bramkarza.

Na taki obrót spraw zareagował w najlepszy możliwy sposób. Po kilku minutach zalazł się pod bramką rywali i tym razem pokonał właściwego bramkarza. Wynik na dziesięć minut przed końcem przesądzający o awansie gospodarzy ustalił Pinamonti.