Giroud przywrócił Arsenal z 0:3 na 3:3! Wściekły Artur Boruc!

Data dodania: 03-01-2017 22:47

Arsenal Londyn przegrywał już 0:3 z Bournemouth Artura Boruca w meczu wyjazdowym 20. kolejki. "Kanonierzy" nie złożyli broni, a ich bohaterem okazał się Olivier Giroud.

Francuski snajper, który 1 stycznia zdobył kapitalnego gola w meczu z Crystal Palace (2:0), tym razem zaliczył dwie asysty, a w doliczonym czasie gry wyrównał na 3:3!

Arsenal na Dean Court przegrywał do przerwy 0:2 po golach Danielsa z 16. minuty i Wilsona z rzutu karnego w 20. minucie. Gdy w 58. minucie Fraser podwyższył na 3:0, wydawało się, że 4. porażka Arsenalu w sezonie, a 3. w 5 ostatnich meczach, stanie się faktem.

W tym momencie do pracy wziął się jednak Olivier Giroud. Francuz w 70. minucie asystował przy bramce Alexisa Sancheza, a 5 minut później przy golu Lucasa Pereza.

Arsenal poczuła szansę, a nadzieja na remis odżyła na dobre, gdy w 82. minucie z boiska wyleciał jeszcze Francis. I 10 minut później Arsenal dopiął swego i uratował chociaż punkt. Granit Xhaka zagrał miękko w pole karne, a Giroud pokonał Artura Boruca!

Polski bramkarz mógł tylko zaklnąć pod nosem. Dobrze, że nie puściły mu nerwy na dobre, bo wyleciałby z boiska, gdyż w 86. minucie zarobił żółtą kartkę.

W tabeli Arsenal jest na 4. pozycji i traci do Chelsea, która rozegrała jeden mecz mniej, już 8 punktów. "The Blues" swój mecz zagrają w środę, a rywalem będzie 5. w tabeli Tottenham, który w przypadku wygranej u siebie z liderem... przeskoczy Arsenal. Bournemouth zajmuje 9. pozycję.