Rybus wyleciał z boiska, a Lokomotiw doznał klęski. Wysoka porażka także Dynama z Szymańskim w składzie

Data dodania: 06-12-2019 21:00

Lokomotiw Moskwa przegrał aż 0:4 wyjazdowy mecz 19. kolejki rozyjskiej Premier Ligi z Arsienałem Tuła. Czerwoną kartkę obejrzał Maciej Rybus.

Lokomotiw do przerwy, po ostatniej porażce z Dynamem Moskwa, remisował w Tule 0:0. Tuż po zmianie stron Igor Gorbatienko strzelił gola na 1:0 dla Arsienału, a kwadrans później podwyższył Jewgienij Łucenko.

Goście próbowali jeszcze odrabiać straty, ale w 73. minucie ich sytuację dodatkowo skomplikował fakt, że Maciej Rybus dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić przedwcześnie boisko. Osłabiony Lokomotiw stracił kolejne gole - w 78. minucie ponownie trafił Łucenko, a w 83. minucie wynik na 4:0 dla Arsenału ustalił Goran Causić.

Rybus podobnie jak Grzegorz Krychowiak zaczął mecz w pierwszym składzie. Ten drugi wytrwał na murawie do końcowego gwizdka.

Cały mecz zagrał też w barach Dynama Moskwa Sebastian Szymański. Pomocnik w przegranym 0:3 wyjazdowym meczu z Zenitem Sankt Petersburg obejrzał żółtą kartkę.

W tabeli liderem z 45 punktami jest Zenit, Lokomotiw podobnie jak FK Krasnodar ma 34 oczka i są na 2-3. miejscu, a Dynamo z 24 punktami plasuje się na 7. pozycji.