BVB zdominowało Fortunę Dusseldorf! Asysta Łukasza Piszczka! (VIDEO)

Data dodania: 07-12-2019 17:23

Borussia Dortmund po bardzo ofensywnej grze pokonała Fortunę Dusseldorf, aż 5:0 w 14. kolejce Bundesligi Przy pierwszym trafieniu dla gospodarzy asystę zanotował Łukasz Piszczek.

Mimo wysokiej wygranej gospodarze długo nie potrafili przełamać defensywy rywali. Udało się dopiero kilka minut przed przerwą. Brandt zagrał piłkę do Łukasza Piszczka, a ten popisał się świetnym, prostopadłym podaniem do Marco Reusa. Niemiec w sytuacji sam na sam pewnym strzałem pokonał Steffena.

Dużo łatwiej piłkarzom gospodarzy grało się po zmianie stron. Sancho popisał się dokładnym podaniem do Hazarda, zaś ten uderzył po długim rogu. Parę minut później Reus i Sancho w dwójkowej akcji ośmieszyli defensywę Fortuny. Reus wyłożył Sancho piłkę, a ten zdobył bramkę.

W 69. minucie było już 4:0. Hazard zagrał płaskie podanie z prawej strony pola karnego, a Marco Reus uderzył z pierwszej piłki i pokonał Steffena. Wynik ustalił Sancho, po tym, jak Hakimi zagrał piłkę na pustą bramkę do Sancho, a ten posłał futbolówkę do siatki.