Dominacja Liverpoolu trwa! 15. zwycięstwo w sezonie!

Data dodania: 07-12-2019 18:00

FC Liverpool pokonał na wyjeździe AFC Bournemouth 3:0 w 16. kolejce Premier League i umocnił się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Ich przewaga nad drugim Leicester City wynosi już 11 punktów.

Świetnie spisujący się w tym sezonie ligowym piłkarze FC Liverpoolu walczyli dziś z walczącymi o bezpieczą przewagę nad strefą spadkową piłkarzami AFC Bournemouth. Faworyt spotkania wydawał się oczywisty i zgodnie z przewidywaniami to "The Reds" stawiali warunki na boisku. Przełamanie defensywy nastąpiło w 35. minucie, kiedy długim podaniem Henderson dograł do wbiegającego w pole karne Oxlade-Chamberlaina. Piłkarz gości natychmiast uderzył w kierunki bramki i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Tuż przed przerwą genialną asystą popisał się Salah. Po otrzymaniu piłki przed polem karnym zastawił się, a następnie pięta dograł prostopadle do Keity, który z piłką w polu karnym pokonał bramkarza rywali. Po zmianie stron Keita odwdzięczył się koledze z drużyny. Po podaniu z drugiej linii Salah przyjął piłkę i umieścił ją między bramkarzem a słupkiem bramki.