United wygrali na Etihad Stadium! Szanse City na obronę tytułu coraz mizerniejsze

Data dodania: 07-12-2019 21:18

Manchester City powoli chyba może godzić się z faktem, że nie obroni tytułu mistrza Anglii. Ekipa Pepa Guardioli przegrała w sobotę derby z United i w tabeli po 16 kolejkach traci do liderującego Liverpool FC aż 14 punktów!

City w kwietniu 2018 roku przegrali 2:3 z United, chociaż prowadzili do przerwy 2:0. Potem wygrali dwa kolejne derbowe starcia, ale w sobotę znowu nieoczekiwanie musieli uznać wyższość czerwonej strony Manchesteru.

Czerwone Diabły zaskoczyły gospodarzy na Etihad, bowiem już do przerwy prowadziły 2:0. Goście od początku oddali inicjatywę gospodarzom, ale groźnie kontrowali. W 21. minucie w polu karnym upadł Marcus Rashford. Sędzia puścił grę, ale interweniował VAR. Sam poszkodowany ustawił piłkę 11 metrów od bramki i pewnie wykorzystał jedenastkę.

Już 6 minut później było 2:0. Anthony Martial przeprowadził akcję, zagrał na jej końcu z Jamesem i strzelił idealnie, bo piłka od słupka wpadła do siatki. Mniej szczęścia miał chwilę wcześniej Rashford, bowiem do zdobycia drugiej bramki zabrakło mu bardzo niewiele - piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Po przerwie musieli i obudzili się City. Niewiele zabrakło do szczęścia Gabrielowi Jesusowi, Davidowi Silvie i Kevinowi De Bruyne'owi. Davida De Gei nie pokonał też kolejny po Silvie, jego rodak w ekipie rywali, czyli Rodri.

Sposób na De Geę znalazł w końcu Nicolas Otamendi. Stoper City w 73. minucie spudłował co prawda z 5 metrów, ale już 12 minut później trafił i gospodarze złapali kontakt. Wyrównać mógł za chwilę Mahrez, lecz znowu na posterunku był De Gea i wygrana United na Etihad Stadium stała się faktem.

W tabeli City są na 3. miejscu z 32 punktami, więc mają 14 oczek mniej niż liderujący Liverpool FC. Z kolei United z 24 punktami wskoczyli na 5. lokatę.