Zakłady bukmacherskie Milenium

Juventus awansował, ale nic nie zapowiadało nerwów. Świetna współpraca duetu Dybala - Mandżukić

Data dodania: 11-01-2017 22:43

To nie była łatwa przeprawa i zrobiło się nawet nerwowo, ale ostatecznie Juventus Turyn awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch!

"Stara Dama", która w ostatnich dwóch latach zdobywała Puchar Włoch, w 1/8 finału zmierzyła się z Atalantą Bergamo. Rywal Juventusu dobrze spisuje się w Serie A i chociaż jest na 6. pozycji, to do 3. Napoli traci zaledwie 3 punkty. W Turynie spodziewano się więc, że droga do awansu w Coppa Italia będzie wiodła schodami.

Tak też się stało, chociaż do przerwy nic tego nie zapowiadało. Juventus prowadził 2:0 po akcjach duety Dybala - Mandżukić. W 22. minucie ten pierwszy huknął pięknie sprzed pola karnego po zgraniu głową od drugiego, a w 34. minucie to Argentyńczyk podał i Mandżukić trafił w sytuacji sam na sam.

W II połowie nic nie zapowiadało nerwów gospodarzy, ale w 72. minucie jakoś tak dziwnie kopnął z 16 metrów Konko i piłka wpadła do siatki. Juventus odpowiedział już 3 minuty później golem Pjanicia z karnego, ale Atalanta nie złożyła broni i w 81. minucie Latte Lath wykorzystał dogranie Conti'ego. Na wyrównanie gościom zabrakło już czasu i pomysłu. W ćwierćfinale, gdzie będzie czekał Milan lub Torino, zagra więc Juventus.