Zakłady bukmacherskie Milenium

Barca wymęczyła awans: Suarez z jubileuszem, Neymar przerwał fatalną serię, a Messi to... Messi

Data dodania: 11-01-2017 23:12

Udało się FC Barcelona awansować do ćwierćfinału Copa del Rey. "Duma Katalonii" z niewielką nawiązką odrobiła straty z Bilbao, gdzie uległa Athletic 1:2.

Po pierwszym meczu głośno dyskutowano o pracy sędziów. Co prawda to gospodarze kończyli mecz w "9", ale to gracze Barcelony zgłaszali najwięcej pretensji.

Po spotkaniu rewanżowym także mogli mieć uwagi, ale wynik i awans pewnie trochę złagodzi ich odbiór pewnych spraw. Tak czy inaczej w 26. minucie powinni prowadzić po akcji Neymara z Luisem Suarezem, ale sędzia liniowy jakoś dopatrzył się spalonego Brazylijczyka.

Co nie udało się w tej akcji, wyszło już w 35. minucie. Neymar dograł do Suareza, a ten strzelił z półwoleja swojego 100. gola w barwach Barcelony, w której gra od 2014 roku.

Gdy tuż po przerwie z karnego na 2:0 podwyższył Neymar, wydawało się, że jest po sprawie. Warto dodać, że dla Brazylijczyka to pierwsza bramka od 19 października, czyli od ponad tysiąca minut. To koniec czarnej serii?

Barca prowadziła 2:0 i szybko... straciła połowę przewagi. Athletic nagle zaczął grać dużo lepiej i w 51. minucie Enric Saborit pokonał Cillessena.

Wynik 2:1 oznaczał dogrywkę, ale od czego na Camp Nou wciąż - bo nie wiadomo, czy przedłuży wygasający już w połowie 2018 roku kontrakt - Leo Messi. Argentyńczyk w 78. minucie kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego i dał Barcelonie wymęczony awans...