Trzy punkty Rakowa w meczu z Górnikiem. O zwycięstwie zadecydował rzut karny

Data dodania: 14-12-2019 16:02

W pierwszym sobotnim meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał Górnika Zabrze 2:1 (1:1).

Na stadionie w Bełchatowie do przerwy mieliśmy remis 1:1. Już w 5. minucie goście wyszli na prowadzenie po bramce Jesusa Jimeneza. Filip Bainović doskonale dograł do hiszpańskiego ofensywnego pomocnika, a ten pewnym strzałem pokonał Jakuba Szumskiego.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. W 18. minucie Sebastian Musiolik mocnym strzałem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi klubu z Zabrza. Asystował mu Petr Schwarz.

Początek drugiej części gry nie był porywający. Było dużo gry w środkowej strefie boiska, ale momentami oba zespoły miały okazje do zdobycia gola. Na przykład w drużynie "Górników" w 55. minucie dwukrotnie Szumskiego próbował zaskoczyć Igor Angulo. 27-letni golkiper Rakowa stanął jednak na wysokości zadania i poradził sobie z jego strzałami.

W drużynie gospodarzy w 65. minucie z kilkunastu metrów próbował Kamil Piątkowski, jednak bramkarz Zabrzan był tam, gdzie być powinien i zneutralizował zagrożenie.

W 82. minucie na 2:1 strzelił Schwarz, który wcześniej zaliczył asystę. Wszystko zaczęło się od faulu Martina Chudy'ego. Bramkarz gości sfaulował w polu karnym Musiolika, a rozjemca tego meczu, Szymon Marciniak, od razu wskazał na "wapno". Do piłki podszedł czeski pomocnik i wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.