Śląsk zamiast wygrać 2:0, 3:0 - działał VAR - tylko zremisował z Lechem Poznań

Data dodania: 14-12-2019 20:34

Śląsk Wrocław prowadził z Lechem Poznań, strzelił dwukrotnie ostatecznie nieuznanego gola na 2:0, ale nie utrzymał przewagi. Wyrównał z rzutu wolnego Darko Jevtić.

Spotkania 19. kolejki we Wrocławiu nie obejrzeli kibice. Wojewoda dolnośląski zamknął obiekt z powodu użycia przez fanów Śląska pirotechniki podczas meczu z Legią Warszawa (0:3).

W toczonym w specyficznych warunkach spotkaniu lepszy był od początku Śląsk. Wrocławianie zaatakowali od 1.  minuty, ale potrzebowali trochę czasu, by objąć prowadzenie. W 20. minucie Robert Pich z 16 metrów jeszcze nie trafił, ale w 26. minucie Słowak zrehabilitował się, bo zanotował asystę przy bramce Michała Cholewiaka. Strzelec obok radości mógł wziąć wielki i głęboki oddech, bowiem chwilę wcześniej w bardzo dogodnej sytuacji nie trafił do siatki, przegrywając pojedynek z bramkarzem.

Śląsk prowadził i szukał bezpieczniejszej przewagi. W 38. minucie Tomasz Musiał ostudził radość gospodarzy, bo nie uznał trafienia Michała Chrapka, który był na spalonym po podaniu Przemysława Płachety. Potem świetną okazję zmarnował jeszcze Pich.

W II połowie mało mający do powiedzenia Lech miał swoją szansę. W 62. minucie Matus Putnocky wybił piłkę prosto pod nogi przeciwnika, piłkę przejął Pedro Tiba i... trafił w słupek, a Christian Gytkjaer nie wykorzystał szansy.

Śląsk po kilku chwilach znowu strzelił gola i znowu nie został uznany. Cholewiak w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się najlepiej i strzelił gola. Sędzia Tomasz Musiał znowu po analizie VAR nie uznał bramki.

Śląsk zamiast 3:0 lub chociaż 2:0 miał nadal 1:0 i nie utrzymał tej przewagi. W 84. minucie Darko Jevtić kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego i we Wrocławiu skończyło się remisem.