Kevin De Bruyne to większy kaliber niż wszyscy Kanonierzy razem wzięci! Manchester City rozbił Arsenal

Data dodania: 15-12-2019 20:06

Nie wytrzymał Arsenal tempa Manchesteru City i poległ u siebie aż 0:3. Kanonierzy nie byli w stanie zatrzymać przede wszystkim Kevina De Bruyne'a, który strzelił dwa gole i zanotował asystę.

Belg szybko zabił emocje na Emirates Stadium. Już w 2. minucie kibice Arsenalu przełknąć musieli pierwszą gorzką pigułkę. Gabriel Jesus zagrał mocno w polu karnym, piłka trafiła do De Bruyne'a i ten uderzył. Dobrze, że przy tym wszystkim schylił się jeszcze Raheem Sterling, bo dzięki temu nie znalazł się na linii strzału!

City w 15. minucie prowadzili już 2:0. Tym razem De Broyne dostał piłkę do boku i zagrał na 5. metr, a tam Sterling dołożył nogę i trafił do pustej bramki.

Jeszcze przed przerwą wszelkie nadzieje gospodarzy zostały rozwiane. Foden dostarczył piłkę De Bruyne'owi, który podciągnął kilka metrów i idealnie przymierzył sprzed pola karnego tuż przy słupku.

Arsenal wygrał tylko jedno z ostatnich 9 spotkań w Premier League. Kanonierzy są na 9. miejscu z 22 punktami i do... 1. Liverpool FC traci aż 27 oczek. Manchester City też jest daleko za The Reds. Mistrz Anglii jest na 3. lokacie i ma 14 punktów mniej niż LFC.