To była Legia niepodobna do Legii z ostatnich meczów. Lider zatrzymany w Lubinie na koniec roku!

Data dodania: 20-12-2019 21:59

Legia Warszawa już przed meczem z Zagłębiem w Lubinie była pewna, że zimę spędzi na fotelu lidera PKO Ekstraklasy. Pytaniem było tylko, z jaką przewagą. Wojskowi nie zdołali odskoczyć rywalom, bo chociaż prowadzili z Miedziowymi po 14. w sezonie golu Jarosława Niezgody, ale przegrali!

Legia ostatnio spisywała się świetnie, ale w Lubinie wypadła blado. Goście osłabieni brakiem podstawowego duetu stoperów (Artur Jędrzejczyk i Igor Lewczuk) nie byli od początku zbyt pewni w defensywie, nie błyszczeli też w ofensywie. To Zagłębie grało lepiej, chcąc zmazać plamę z Gdyni, gdzie przegrało 0:1.

Miedziowi mieli swoje szanse, ale to Legia objęła prowadzenie. W 32. minucie Wszołek popędził po skrzydle, wygrał walkę o pozycję i wpadł w pole karne. W nim zagrał przed bramkę, a nadbiegający Jarosław Niezgoda wpakował piłkę do siatki z kilku metrów. To było 14. trafienie lidera klasyfikacji strzelców w tym sezonie.

Legia prowadziła, lecz grała bardzo niemrawo i słabiej niż ostatnio. Zagłębie wykorzystało to w II połowie. Ekipa Martina Seveli przeważała i w 57. minucie trafił w końcu Bartosz Białek, który wcześniej oddał kilka strzałów, a ostatecznie wykorzystał podanie aktywnego Alana Czerwińskiego i pokonał Majeckiego.

Po stracie gola Aleksandar Vuković zdjął Jose Kante, a po 11 minutach także Jarosława Niezgodę i Legia została w ataku z nieopierzonym Kacprem Kostorzem. Tak jakby Wojskowi zamierzali bronić remisu. Jeśli tak było, to się nie udało. W 82. minucie Sasa Zivec zagrał świetnie ze środka, znajdując Bohara, a Słoweniec oszukał Majeckiego i wpakował mu piłkę do siatki w tzw. krótki róg. Zagłębie prowadziło! Dla Bohara to 10. gol w sezonie.

Legia przegrała szósty mecz w sezonie i liderem jest po 20 kolejkach z 38 punktami. O 2 oczka wyprzedza Cracovię, o 3 Pogoń, a o 4 Śląsk Wrocław. Zagłębie jest 10. z 28 punktami.