Robert Lewandowski ma godnego, nieoczekiwanego zmiennika w Bayernie! 18-latek znowu uratował Bayern

Data dodania: 21-12-2019 17:24

W Bayernie Monachium nie muszą się martwić słabszą formą lub kontuzją Roberta Lewandowskiego? Kapitalne wejście do pierwszego zespołu ma Joshua Zirkzee, który znowu jako zmiennik został bohaterem Bawarczyków.

Holender w tygodniu wszedł w 90. minucie z ławki w meczu z SC Freiburg na wyjeździe i po chwili strzelił gola na 2:1, a Bayern wygrał ostatecznie 3:1.

W sobotnim starciu z VfL Wolfsburg mistrzowie męczyli się i nie zanosiło się, by mieli wygrać z Wilkami, które przed kolejką były na 9. lokacie. Robert Lewandowski i koledzy nie stworzyli zbyt wielu dobrych okazji.

W 83. minucie Hansi Flick ratunku szukał w Zirkzee i posłał młodego Holendra w bój. 3 minuty później wiedział już, że zrobił dobrze. 18-latek dostał piłkę od Thomasa Muellera i bez przyjęcia posłał ją do siatki. Dla Zirkzee to 3. mecz w seniorach i najdłuższy występ. Wcześniej wchodził na boisko w 85. minucie meczu Ligi Mistrzów z Tottenham Hotspur (3:1) i w 90. wspomnianej potyczki z Freiburgiem.

Bayern ostatecznie z VfL wygrał 2:0. W 89. minucie Lewandowski w polu karnym przytomnie zagrał do Serge Gnabry'ego, a ten w sytuacji sam na sam strzelił swojego 6. gola w Bundeslidze w sezonie.

Bayern po I części sezonu jest na 3. miejscu z 33 punktami. Do liderującego RB Lipsk traci 4 oczka, a taki sam może mieć dystans do Borussii Moenchangladbach, jeśli ta ogra Herthę w Berlinie.