Premier League. Wyjazdowe zwycięstwo Manchesteru United

Data dodania: 29-12-2019 10:15

Manchester United pokonał Burnley FC 2:0 (1:0) w wyjazdowym spotkaniu 20. kolejki Premier League. Gole strzelili Anthony Martial i Marcus Rashford.

W całym meczu "Czerwone Diabły" miały sporą przewagę. Piłka znajdowała się w ich posiadaniu przez niemal 70% czasu gry.

Tuż przed przerwą obrońca gospodarzy stracił piłkę. Przejął ją Andreas Pereira, który natychmiast uruchomił podaniem Anthony'ego Martiala. Francuski atakujący zapewnił ekipie z Manchesteru prowadzenie.

W drugiej połowie nieco mocniej zaatakowali gospodarze, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Pierwszy strzał na bramkę United zawodnicy Burnley oddali w  70. minucie.

Drugi gol dla gości padł już w doliczonym czasie gry. Po kontrataku wynik na 2:0 ustalił Marcus Rashford.

Burnley FC - Manchester United 0:2 (0:1)
0:1 - Anthony Martial 44'
0:2 - Marcus Rashford 90+5'

Składy:

Burnley: Nick Pope - Phil Bardsley, Ben Mee, James Tarkowski, Charlie Taylor - Dwight McNeil, Jack Cork (86' Robbie Brady), Ashley Westwood, Jeff Hendrick (59' Jay Rodriguez) - Ashley Barnes (68' Johan Gudmundson), Chris Wood

Manchester United: David de Gea - Ashley Young, Victor Lindelof, Harry Maguire, Brandon Williams - Fred, Nemanja Matić - Daniel James, Andreas Pereira (73' Jesse Lingaard), Marcus Rashford - Anthony Martial (89' Luke Shaw)

Sędziował: Mike Dean

Żółte kartki: Barnsley, Taylor, Mee, McNeil (Burnley) - Williams, Lingaard, Fred (Man. United)

Widzów: 21 924