Roberto Moreno nie dokonał rewolucji. Kamil Glik zachował funkcję w AS Monaco

Data dodania: 04-01-2020 17:54

AS Monaco zmieniło trenera i rządy przejął Roberto Moreno. Nowy szkoleniowiec podjął już pierwsze decyzje i postanowił, że nie zmieni kapitana zespołu. Opaska należeć nadal będzie do Kamila Glika.

- Kamil Glik pozostanie kapitanem AS Monaco. Jeśli będę chciał go zmienić, zrobię to podczas letniej przerwy - wyjaśnił Roberto Moreno, który niedawno odszedł z reprezentacji Hiszpanii, ustępując miejsca Luisowi Enrique, wracającemu po przerwie.

Glik wyprowadził zespół na boisko w meczu Pucharu Francji (1/32 finału) z Reims. Jego zespół wygrał szczęśliwie 2:1. Gospodarze strzelili gole po uderzeniach Balde Keity z 61. i 95. minuty. Goście odpowiedzieli bramką Munetsiego z 69. minuty, a pewnie wygraliby, gdyby Kamara w 85. minucie wykorzystał rzut karny przy stanie 1:1!

Debiut Moreno wypadł więc dobrze. Nowy trener chce, by jego zespół grał totalnie - wszyscy mają atakować i wszyscy bronić.

Przed Moreno i jego Monaco wkrótce dwa wielkie testy. Wszystko ułożyło się tak, że 12 stycznia klub z Księstwa jedzie do Paryża na mecz z PSG, a trzy dni później mistrza i lidera podejmie na swoim stadionie. Monaco w tabeli zajmuje aktualnie 7. miejsce. Co ciekawe cztery ostatnie mecze pod wodzą poprzednika Moreno, Leonardo Jardima, to 3 wygrane i remis! Portugalczykowi było już jednak coraz mniej po drodze z wiceprezydentem klubu, Olegiem Pietrowem i został zwolniony.