Kosmiczny debiut Erlinga Brauta Haalanda Borussii Dortmund. Wszedł za Łukasza Piszczka i hat-trickiem w debiucie odmienił losy meczu (VIDEO)

Data dodania: 18-01-2020 18:50
Kosmiczny debiut Erlinga Brauta Haalanda  Borussii Dortmund. Wszedł za Łukasza Piszczka i hat-trickiem w debiucie odmienił losy meczu (VIDEO)

Erling Braut Haaland zaliczył kosmiczny debiut w Borussii Dortmund! 19-letni Norweg w pierwszym meczu w Bundeslidze i w nowych barwach zanotował hat-tricka. Borussia wygrała 5:3 z Augsburgiem na wyjeździe w meczu 18. kolejki.

Borussia do przerwy przegrywała 0:1 po bramce Niederlechnera z 34. minuty. Gdy w 46. minucie Richter strzelił na 2:0, wydawało się, że BVB przegra. Co prawda w 49. minucie Brandt zmniejszył przewagę gospodarzy, ale już w 55. minucie Niederlechner podwyższył na 3:1.

Trener Lucien Favre momentalnie zareagował na to zmianą. Zdjął Łukasza Piszczka i wpuścił Haalanda. Norweg potrzebował 3 minut, by trafić do siatki. W 61. minucie na 3:3 strzelił Sancho, a w 70. minucie Haaland dał pierwsze prowadzenie Borussii tego dnia. W 79. minucie 19-latek przypieczętował wygraną gości, na którą w pewnym momencie się nie zapowiadało!

Haaland najpierw wykorzystał podanie Sancho na wolne pole, potem otrzymał zagranie od Hazarda, a na koniec od Reusa.

W tabeli Bundesligi Borussia ma 33 punkty i zajmuje 4. miejsce.