Gianluigi Buffon z golem samobójczym. Juventus jednak bez problemów ograł Romę w Coppa Italia!

Data dodania: 22-01-2020 22:43

Juventus dołączył do Napoli w gronie półfinalistów Pucharu Włoch. Stara Dama rozstrzygnęła sprawę z AS Roma w I połowie, a po zmianie stron pecha miał zastępujący Wojciecha Szczęsnego Gianluigi Buffon, któremu zapisano na konto gola samobójczego.

20 minut wystarczyło Juve, by strzelić 3 gole. W 26. minucie Cristiano Ronaldo dostał piłkę i wbiegł w pole karne, po czym trafił do siatki. W 38. minucie wynik podwyższył Bentancur, a w 45. minucie kolejny cios zadał głową Bonucci.

Po zmianie stron Juventus pilnował wyniku. Szczególnie od 50. minuty, gdy piłka po strzale Cengiza Undera odbiła się od poprzeczki i od pleców Buffona wylądowała w siatce. Na więcej Romy nie było stać, chociaż jeszcze przy 0:3 szansę miał Nikola Kalinić (słupek), a potem Alessandro Florenzi, i to Juventus awansował do półfinału.

Tam wcześniej zameldowało się Napoli. O awans zagrają jeszcze Milan z Torino oraz Inter z Fiorentiną.