Jacek Magiera ma killera w Legii. Kto by przypuszczał, że widzi go w tym piłkarzu!

Dodał: mpt
Data dodania: 17-02-2017 16:07
Jacek Magiera ma killera w Legii. Kto by przypuszczał, że widzi go w tym piłkarzu!

Legia Warszawa straciła zimą Nemanję Nikolicia i Aleksandara Prijovicia, a pozyskała Daniela Chimę Chuwku oraz Tomasa Necida. Trener Jacek Magiera ma jednak też trzecią opcję w ataku. To piłkarz, którego poprzedni trenerzy widzieli niekoniecznie w ataku.

- W meczu z Ajaksem Michał Kucharczyk dał kapitalną zmianę i bardzo się z tego powodu cieszę. Rozruszał drużynę - powiedział trener Legii Warszawa, Jacek Magiera.

Szkoleniowiec Legii widzi dla Kucharczyka miejsce właśnie w ataku. - U poprzednich trenerów Michał grał zarówno na lewej, jak i na prawej pomocy. Pamiętam, że kiedy w 2010 roku przychodził do Legii, był środkowym napastnikiem - dodał Magiera. - Uważam, że ma walory, by grać na tej pozycji. Musi jednak na boisku pokazywać swoje atuty: szybkość, dynamikę czy wyjście na wolne pole. Gdy to robi, to jest groźny. W meczu z Ajaksem dał kapitalną zmianę i bardzo się z tego powodu cieszę. Rozruszał drużynę. Gdy Michał dostanie piłkę na wolne pole, za linię obrony, kiedy gra prosto, jest prawdziwym killerem - ocenił Magiera.

Wygląda więc na to, że Kucharczyk wyrasta na konkurenta Necida do gry w pierwszym składzie w ataku. A Daniel Chima Chukwa powędruje jednak na skrzydło.

Kucharczyk w Legii zagrał w 261 meczach, strzelił 50 goli i zanotował 45 asyst.

Angielskie media: Szczęsny latem wróci do Arsenalu, by być numerem jeden

Futbol.pl

Inne artykuły