La Liga. Real wygrywa w derbach Madrytu po bramce Karima Benzemy (VIDEO)

Data dodania: 01-02-2020 18:05

W ostatnim czasie oba zespoły mierzyły się ze sobą dwa razy. Najpierw pod koniec września zeszłego roku na Wanda Metropolitano w lidze (0:0) i niedawno w finale Superpucharu Hiszpanii. W regulaminowym czasie gry również kibice nie obejrzeli bramek, podobnie było w dogrywce. O końcowym rezultacie ostatecznie zadecydowały rzuty karne, w których lepiej spisali się "Królewscy". Teraz kolejny raz przyszło im się mierzyć w lidze na Santiago Bernabeu i lepsi okazali się podopieczni Zinedine'a Zidane'a pokonując rywali 1:0 (0:0) po bramce doświadczonego Karima Benzemy.

Mecz od początku był bardzo dynamiczny i nie brakowało emocji. Dobrą szansę na zdobycie bramki w 18. minucie miał Vitolo. Zawodnik "Rojoblancos" doszedł do piłki w polu karnym i uderzył na bramkę, ale Thibaut Courtois był tam, gdzie być powinien i pewnie wybronił.

W 32. minucie w polu karnym Realu po starciu z Brazylijczykiem Casemiro upadł Alvaro Morata, ale sędzia Xavier Estrada Fernandez nie zdecydował się na podyktowanie karnego.

Tuż przed przerwą oba zespoły miały dobre sytuację. Najpierw w 43. minucie Angel Correa wyszedł praktycznie sam na sam z belgijskim bramkarzem, ale nic z tego nie wynikło, a potem w ekipie gospodarzy Luka Modrić próbował pokonać Jana Oblaka. Słowak jednak nie musiał się wysilać, ponieważ Modrić uderzył obok bramki.

W 56. minucie zawodnicy Zidane'a wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Karim Benzema. Vinicius wysunął piłkę na skrzydło do Ferlana Mendy'ego, a ten świetnie dośrodkował do Benzemy. Francuski snajper tylko dopełnił formalności. Wynik już do końca się nie zmienił i ostatecznie to 33-krotny mistrz Hiszpanii zainkasował trzy punkty w derbowym pojedynku i umocnił się na pozycji lidera tabeli. "Los Merengues" aktualnie mają 49 punktów, natomiast Atletico jest na 5. miejscu z dorobkiem 36 punktów.