Premier League. "Święci" przegrali na własnym terenie z Burnley FC. Zawodnik "The Clarets" strzelił bezpośrednio z rzutu rożnego (VIDEO)

Data dodania: 15-02-2020 15:33
Premier League.

W pierwszym sobotnim meczu 26. kolejki angielskiej Premier League Southampton FC przegrało u siebie z Burnley FC 1:2 (1:1)

Zespół gości już w 2. minucie wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Ashley Westwood, który wpakował piłkę do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego.

Do wyrównania w 18. minucie doprowadził Danny Ings. 27-letni napastnik mocnym i płaskim strzałem zza pola karnego pokonał Nick'a Pope'a. Niedługo po tym, dokładnie w 27. minucie groźnie zrobiło się pod bramką Burnley FC. Obrońca "Świętych", Jack Stephens, uderzył na bramkę i futbolówka odbiła się od poprzeczki.

W 34. minucie odpowiedzieć próbował Matej Vydra. Zawodnik gości oddał celny strzał, ale Alex McCarthy był tam, gdzie być powinien i poradził sobie z zagrożeniem. Oba zespoły miały jeszcze okazję, ale wynik się nie zmienił i do przerwy na St Mary’s Stadium mieliśmy remis 1:1.

W 60. minucie "The Clarets" strzelili na 1:2. Bramkę zdobył Vydra. Czech doskonale opanował podanie z głębi pola i strzelił mocno pod poprzeczkę. Wydawało się, że w 83. minucie zespół gospodarzy będzie mial rzut karny, ponieważ Ben Mee dostał piłką w rękę, ale sędzia Simon Hooper skorzystał z VAR-u i nie odgwizdał rzutu karnego. Wynik już do końca się nie zmienił i to Burnley ostatecznie zgarnęło trzy punkty.

Warto dodać, że cały mecz na ławce rezerwowych w ekipie "Świętych" spędził Jan Bednarek.