W Rzymie marzenia o mistrzostwie nabierają realnych kształtów. Lazio ograło Inter i przeskoczyło go tuż za plecami Juventusu

Data dodania: 16-02-2020 22:45

Lazio Rzym potwierdziło, że zamierza walczyć o mistrzostwo Włoch w tym sezonie. Biancocelesti pokonali dotychczasowego wicelidera Inter Mediolan i sami usadowili się na 2. miejscu o punkt za Juventusem.

Lazio w Serie A ostatni raz przegrało 25 września. Wówczas przegrało właśnie z Interem - 0:1 na San Siro. Od tamtej pory ekipa Simone Inzaghiego nie przegrała żadnego z 19 spotkań. W tym czasie odniosła 15 zwycięstw!

W niedzielny wieczór do przerwy nic nie zapowiadało przedłużenia passy, bowiem to Inter prowadził. Ashley Young wykorzystał fakt, że po strzale Candrevy bramkarz gospodarzy Strakosha odbił piłkę przed siebie i z 11 metrów wbił futbolówkę do siatki. Była 44. minuta.

Po zmianie stron to jednak Lazio odzyskało kontrolę nad meczem. De Vrij, były stoper Lazio, popełnił faul w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał niezadowny Ciro Immobile. To 26. gol snajpera Lazio w tym sezonie.

Lazio wyrównało, ale miało apetyt na więcej, skoro do końca pozostawało jeszcze tyle czasu. Już w 69. minucie Sergej Milinković-Savić dał gospodarzom prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym zgarnął piłkę i strzałem z około 12 metrów pokonał Padelliego.

Po tej wygranej Lazio jest na 2. miejscu - o punkt za Juventusem i o 2 przed Interem. W Rzymie wierzą, że ten sezon może zakończyć się nawet 3. w historii mistrzostwem...