Fatalny mecz Herthy Berlin! Ekipa Krzysztofa Piątka rozgromiona na swoim stadionie!

Data dodania: 22-02-2020 17:17

Krzysztof Piątek trafił niedawno z AC Milan do Herthy Berlin, ale początki w niemieckim klubie, podobnie jak końcówka we włoskim, nie są udane. W sobotnim spotkaniu 23. kolejki Polak gola nie strzelił, a jego zespół doznał klęski u siebie - przegrał aż 0:5 z 1. FC Koeln!

Po transferze Piątka Hertha zremisowała 0:0 z Schalke 04 Gelsenkirchen w lidze, przegrała z tym samym rywalem 2:3 w Pucharze Niemiec oraz uległa Mainz w Bundeslidze, a także pokonała w starciu o punkty Paderborn.

W sobotę do Berlina przyjechały Kozły z Kolonii i brutalnie obeszły się z gospodarzami. Już do przerwy 1. FC Koeln prowadził 3:0 po golach Cordoby z 4. i 22. minucie oraz samobójczym trafieniu Jarsteina z 37. minuty. Ten trzeci gol był kuriozalny, bo bramkarz Herthy próbował zdążyć wrócić na linię, ale piłka odbiła się od niego i wpadła do siatki. W II połowie gole dołożyli Kainz w 62. minucie oraz Uth z rzutu wolnego 7 minut później.

Hertha nie istniała w ofensywie w tym spotkaniu. Niby miała piłkę i próbowała nią grać, ale w sumie oddała tylko jeden celny strzał. Krzysztof Piątek zagrał cały mecz.

W tabeli Bundesligi Hertha jest na 14. miejscu z 26 punktami. Przewaga nad strefą spadkową jest jeszcze kilkupunktowa, ale w Berlinie powoli powinni zacząć bić na alarm.