PKO BP Ekstraklasa. Wisła Płock remisuje z Zagłębiem Lubin. "Miedziowi" mogli wygrać, ale stuprocentową okazję w końcówce meczu zmarnował Saša Živec

Data dodania: 23-02-2020 14:33
PKO BP Ekstraklasa. Wisła Płock remisuje z Zagłębiem Lubin.

W pierwszym niedzielnym meczu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock zremisowała przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin 1:1 (0:0).

Już w 12. minucie Wisła Płock stworzyła sobie dogodną okazję do zdobycia bramki. Dominik Furman uderzył mocno w światło bramki, ale Dominik Hładun był tam, gdzie być powinien i świetnie interweniował. Za minutę po dośrodkowaniu Furmana swojej szansy nie wykorzystał Damian Michalski.

W 22. minucie odpowiedzieć próbował Jakub Tosik. Zawodnik "Miedziowych" oddał strzał z dystansu, ale uderzenie zostało zablokowane przez defensorów "Nafciarzy". Niedługo po tym zaskoczyć Thomasa Dähne chciał Filip Starzyński, jednak napastnik gości nie przyłożył się do strzału i 26-letni niemiecki bramkarz nie musiał się wysilać.

W 35. minucie zespół Radosława Sobolewskiego stracił piłkę we własnym polu karnym, piłkę przejął Damjan Bohar i oddał strzał, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło. Do przerwy na stadionie w Płocku był bezbramkowy remis.

Na początku drugiej części gry więcej atakowali piłkarze Martina Seveli, ale nie mogli znaleźć sobie dobrego miejsca do strzału. Pokonać bramkarza rywali próbowali m.in. Patryk Szysz czy też Bartosz Kopacz, ale ich strzały nie znalazły drogi do bramki przeciwnika.

Dopiero dwadzieścia minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry udało im się pokonać Dähne. Dokonał tego Bohar, który głową wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego. Pięć minut później zawodnicy Sobolewskiego doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Torgil Gjertsen. Asystował mu Giorgi Merebaszwili.

W 86. minucie gospodarze mogli strzelić drugiego gola, ale stuprocentową sytuację zmarnował Saša Živec. Słoweński pomocnik znalazł się praktycznie sam na sam z bramkarzem rywali, ale ostatecznie nie trafił w piłkę. Wynik już się nie zmienił i ostatecznie oba zespoły zgarnęły po punkcie.