Premier League. Pewna wygrana Manchesteru United z Watford FC. "Czerwone Diabły" awansowały na 5. miejsce w tabeli!

Data dodania: 23-02-2020 17:08
Premier League. Pewna wygrana Manchesteru United z Watford FC.

W niedzielnym meczu 27. kolejki angielskiej Premier League Manchester United pokonał u siebie Watford FC 3:0 (1:0).

Mecz na Old Trafford od początku był bardzo dynamiczny. Już w 1. minucie podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zaatakowali swoich rywali. Fred zerwał się lewą stroną i posłał piłkę do Daniela Jamesa, ten dośrodkował w pole karne, ale ostatecznie piłkę przejął doświadczony Ben Foster.

"Szerszenie" szybko odpowiedzieli. Will Huges szukał podaniem Troya Deeneya, ale źle zagrał i David de Gea wyłapał piłkę. Chwilę później Victor Lindelof popełnił fatalny błąd w defensywie, następnie Harry Maguire oraz Nemanja Matić nie zrozumieli się w szesnastce i Deeney znalazł się w świetnej sytuacji, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i nic z tego nie wynikło.

W 13. minucie Watford miał kolejną dobrą okazję. Gerard Deulofeu zagrał piłkę na jedenasty metr, tam przeskoczył nad nią Roberto Pereyra i przed szaną stanął Abdoulaye Doucoure, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

W 28. minucie Fred podał piłkę do Anthony'ego Martiala, reprezentant Francji znalazł się w dobrej pozycji, podprowadził sobie piłkę na szesnasty metr, ale uderzył za mocno i w trybuny.

W 30. minucie Doucoure wszedł w pole karne u uderzył w krótki róg, ale de Gea kapitalnie interweniował. Tuż przed przerwą zespół Solskjaera wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców z rzutu karnego wpisał się Bruno Fernandes. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Tuż po przerwie goście mogli wyrównać, ale bramka Deeneya nie została uznana. W 58. minucie "United" podwyższyło prowadzenie. Fernandes zagrał piłkę do Martiala, a Francuz podcinką pokonał angielskiego golkipera.

Zaledwie 15 minut przed końcem gospodarze prowadzili 3:0. Gola zdobył Mason Greenwood po asyście Fernandesa. 18-latek mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Fostera. Manchester miał jeszcz okazje na podwyższenie rezultatu, ale nie dał rady strzelić już żadnej bramki.

Manchester United znajduje się aktualnie na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 41 punktów, natomiast Watford jest na przedostatnim 19. miejscu i ma 19 punktów.