PKO BP Ekstraklasa. Nieuznany gol i odwołany rzut karny. "Jaga" nadal bez zwycięstwa...

Data dodania: 28-02-2020 22:38
PKO BP Ekstraklasa. Nieuznany gol i odwołany rzut karny.

W drugim piątkowym spotkaniu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała przed własną widownią z Lechem Poznań 1:1 (1:0). Dla "Dumy Podlasia" było to piąte z rzędu spotkanie w lidze bez wygranej.

Lech Poznań od początku próbował dyktować swoje warunki gry. Starał się zepchnąć Jagiellonię pod jej bramkę, ale nie potrafił stworzyć dobrej akcji. W dalszej części gry było podobnie, momentami było dużo niedokładności i mało akcji podbramkowych. Pod koniec pierwszej połowy dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze. Bramkę na 1:0 dla "Jagi" zdobył Bogdan Tiru. Pod dograniu z rzutu rożnego strzał głową Jakova Puljicia zdołał odbić bramkarz "Kolejorza", a piłkę z bliskiej odległości dobił Tiru. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Tuż po przerwie podopieczni Dariusza Żurawia prawie doprowadzili do wyrównania. Po błędzie defensywy "Dumy Podlasia" goście przejęli piłkę i została ona przetransportowana do Kamila Jóźwiaka. Reprezentant Polski bez zastanowienia uderzył pod poprzeczkę, ale ostatecznie sędzia nie uznał gola, ponieważ po analizie VAR okazało się, że był spalony. Za chwilę Tymoteusz Puchacz padł w polu karnym i sędzia najpierw wskazał na "wapno", ale po obejrzeniu sytuacji i konsultacji z VAR-em nie podyktował karnego.

W 62. minucie Lechowi w końcu udało się doprowadzić do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Jakub Moder. Młody zawodnik uderzył mocno zza pola karnego, ale w tej sytuacji niezbyt dobrze zachował się Damian Węglarz. Bramkarz rywali przepuścił strzał lecący niemal w środek bramki. Obie drużyny miały jeszcze okazje w tym meczu, ale nie zostały wykorzystane. Ostatecznie mieliśmy bezbramkowy remis.