Zagłębie Lubin wygrało derby. Słoweńcy poprowadzili Miedziowych do pierwszego zwycięstwa wiosną

Data dodania: 01-03-2020 21:00

Zagłębie Lubin w derbach Dolnego Śląska odniosło pierwsze zwycięstwo wiosną i wskoczyło na pozycję lidera... dolnej połowy tabeli. Miedziowi okazali się lepsi od Śląska Wrocław (3:1).

Zagłębie źle zaczęło drugą część sezonu, bo przegrało z Piastem Gliwice, Wisłą Kraków i zremisowało z Wisłą Płock. W czwartym wiosennym spotkaniu Miedziowi wreszcie zgarnęli pełną pulę. A Śląsk po raz pierwszy zszedł z boiska pokonany.

We wrześniu derby Dolnego Śląska zakończyły się remisem 4:4, więc kibice obejrzeli aż 8 goli, z czego trzy bramki strzelił Erik Exposito. W rewanżu kibice doczekali się 4 trafień.

Trener Zagłębia Martin Sevela wystawił w pierwszym składzie debiutanci: Jewgienij Baszkirow i Dejan Drazić. Ten drugi zanotował asystę przy bramce Patryka Szysza na 2:0 w 68. minucie. Serb dośrodkował, a Szysz pięknie uderzył z woleja. Zagłębie prowadziło od 56. minuty, gdy błąd popełnił Lubambo Musondy i gospodarze skontrowali gości. Damjan Bohar wpadł w pole karne i zagrał do Sasy Zivca. Po akcji Słoweńców było 1:0. W 79. minucie było już jasne, że Śląskowi nie pomoże nic. Znowu Bohar zagrał do Zivca i zrobiło się 3:0.

Gościom uratować honor pomógł... Lubomir Guldan, który wpakował piłkę do własnej bramki po uderzeniu Filipa Markovicia.

Mecz 24. kolejki PKO Ekstraklasy
ZAGŁĘBIE LUBIN - ŚLĄSK WROCŁAW 3:1
Zivec 60, 79, Szysz 68 - Guldan 83 sam.
Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balić - Jewgienij Baszkirow, Dejan Drazić (80. Jakub Tosik) - Sasa Zivec, Filip Starzyński (90. Matyas Tajti), Damjan Bohar - Patryk Szysz (87. Olaf Nowak)
Śląsk Wrocław: Matus Putnocky - Lubambo Musonda, Israel Puerto, Diego Żivulić, Dino Stiglec - Jakub Łabojko (75. Damian Gąska), Krzysztof Mączyński - Robert Pich (66. Filip Marković), Michał Chrapek, Przemysław Płacheta - Filip Raicević (87. Erik Exposito)
Żółte kartki: Baszkirow - Mączyński
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski

W tabeli Zagłębie awansowało na 9. miejsce i traci punkt do 8. Wisły Płock. Śląsk jest na 4. lokacie z 9-punktową stratą do liderującej Legii Warszawa i nadal 3-punktową do drugiej w stawce Cracovii. W środę Śląsk zagra u siebie z Koroną Kielce, a Zagłębie tego samego dnia powalczy w Łodzi z ŁKS.