Nice 1 liga: Chojniczanka uratowała punkt

Data dodania: 18-03-2017 19:33

Chojniczanka Chojnice zremisowała przed własną publicznością z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 w 22 kolejce Nice 1 ligi. Gospodarze od 20 minuty grali w osłabieniu ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Zawistowski.

Spotkanie rozpoczęło się od kilku prób zarówno gości i gospodarzy, ale bez większego zagrożenia. W 20 minucie nieodpowiedzialnie zachował się Zawistowski, który od tyłu fauluje Tomasza Podgórskiego za co otrzymał czerwoną kartkę i osłabił swój zespół. Chwilę później uderzenie Sierpini powędrowało minimalnie nad poprzeczką. Tuż przed przerwą Janota uderzył zza pola karnego, świetną interwencją popisał się jednak Budziłek. Chwilę po tym dośrodkowanie z rzutu wolnego blisko narożnika, na piłkę nabiegał Jacek Podgórski i skutecznym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po zmianie stron błąd popełnił Kieruzela w wyniku czego dwóch zawodników Podbeskidzia znalazło się przed bramkarzem Chojniczanki, a piłkę do pustej bramki wbił Szymon Lewicki. W 66 minucie spore zamieszanie pod bramką Leszczyńskiego. Po strzale Rybskiego wydawało się, że piłka znalazła się w siatce, lecz zdaniem sędziego golkiper zatrzymał ją przed linią bramkową. Kwadrans przed końcem Sierpina wpadł w pole karne ale w ostatniej chwili interweniował Podgórski wyjaśniając sytuację i ratując swój zespół przed stratą bramki. W doliczonym czasie gry gospodarze mieli jeszcze rzut rożny, ale piłkę pewnie zgarnął bramkarz.

Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1
Podgórski 45 - Lewicki 51

Chojniczanka: 12. Łukasz Budziłek - 23. Jacek Podgórski, 2. Marcin Biernat, 4. Piotr Kieruzel, 6. Przemysław Pietruszka - 19. Bartłomiej Niedziela (83, 21. Łukasz Kosakiewicz), 5. Paweł Zawistowski, 7. Rafał Grzelak, 10. Andrzej Rybski, 9. Jakub Biskup (71, 11. Michał Jakóbowski) - 17. Tomasz Mikołajczak.

Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński - 3. Robert Gumny, 8. Mariusz Malec, 5. Mariusz Magiera, 92. Paweł Moskwik - 17. Tomasz Podgórski (83, 25. Bartosz Jaroch), 16. Michał Janota, 31. Łukasz Hanzel, 27. Nermin Haskić, 11. Łukasz Sierpina - 28. Szymon Lewicki (83, 23. Róbert Demjan).

Żółte kartki: Kieruzel, J.Podgórski - Janota, T.Podgórski, Hanzel, Moskwik.
Czerwona kartka: Paweł Zawistowski (19. minuta, Chojniczanka, za brutalny faul).
Sędziował: Zbigniew Dobrynin