Damian Kądzior imponuje ostatnio skutecznością! Otworzył wynik w hicie chorwackiej ligi!

Data dodania: 04-03-2020 21:03

Damian Kądzior strzelił czwartego gola w ostatnich pięciu meczach ligi chorwackiej. 9. bramka Polaka w sezonie dała Dinamo Zagrzeb prowadzenie w Splicie w prestiżowym meczu z Hajdukiem. Mistrz i lider wygrał ostatecznie 2:0.

Dinamo przed spotkaniem 25. kolejki miało nad Hajdukiem już 14 punktów przewagi. Wygrana w Splicie dystans jeszcze zwiększyła i ekipa Nenada Bjelicy wkrótce będzie mogła świętować kolejne mistrzostwo kraju.

Do przerwy w starciu Hajduka z Dinanem gole nie padły, ale sędzia pokazał czerwoną kartkę. W 40. minucie na drugi kartonik w kolorze żółtym zasłużył Ardian Ismajli i wyleciał z boiska.

Dinamo nie zdążyło wykorzystać przewagi przed przerwą, ale zrobiło to tuż po niej. W 47. minucie Orsić zagrał na linię 5. metra, a tam był Kądzior i głową posłał piłkę do siatki. Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 75. minucie Ademi.

W Dinamie oprócz Kądziora 90 minut zagrał też były stoper Lecha Poznań Emir Dilaver, a już po regulaminowym czasie gry na murawie pojawił się Sandro Kulenović, sprowadzony latem do Zagrzebia z Legii Warszawa.