PKO BP Ekstraklasa. Górnik lepszy od Cracovii! Ekipa "Pasów" przegrała czwarty mecz z rzędu. Kapitalna bramka Erika Jirki (VIDEO)

Data dodania: 06-03-2020 22:40
PKO BP Ekstraklasa. Górnik lepszy od Cracovii! Ekipa

W pierwszym meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał przed własną publicznością Cracovię 3:2 (1:1). Ekipa "Pasów" przegrała czwarte spotkanie z rzędu!

Przed tym spotkaniem Górnik Zabrze znajdował się na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 30 punktów, a Cracovia na 2. pozycji z 42 oczkami na koncie.

Podopieczni Michała Probierza już w 5. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Rafaela Lopesa. Mateusz Wdowiak ruszył prawą stroną, minął jednego z rywali i dograł w pole karne. Na bliższy słupek nabiegł Lopes i uderzył bez zastanowienia. Martin Chudy w tej sytuacji nie mógł nic zrobić, ponieważ uderzenie było bardzo mocne.

W 25. minucie ekipa Marcina Brosza doprowadziła do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Erik Janza. Wszystko zaczęło się od Igora Angulo. Hiszpan zagrał wzdłuż pola karnego, a piłkę przepuścił Jesus Jimenez. Futbolówka dotarła pod nogi Janzy i doświadczony obrońca uderzył w kierunku dalszego słupka. Wynik do przerwy się nie zmienił.

W 56. minucie bramkę dla gospodarzy strzelił Erik Jirka. Słowak zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu z pierwszej piłki. Bramkarz "Pasów" był bez szans.

Za niedługo, w 68. minucie do wyrównania doprowadził Michał Helik. Po dośrodkowaniu jednego partnerów skierował piłkę głową do siatki.

W 71. minucie na 3:2 debiutant, Stávros Vassilantonópoulos, po podaniu Jimeneza uderzył po długim słupku. Rezultat ostatecznie nie uległ zmianie i trzy punkty powędrowały na konto "Górników".

26. kolejka PKO BP Ekstraklasy

GÓRNIK ZABRZE - CRACOVIA 3:2

Bramki: Jesús Jiménez 26, Erik Jirka 56, Stávros Vassilantonópoulos 71 - Rafael Lopes 5, Michał Helik 68

Górnik: 84. Martin Chudý - 28. Stávros Vassilantonópoulos, 2. Przemysław Wiśniewski, 5. Paweł Bochniewicz, 64. Erik Janža (56, 11. Giórgos Giakoumákis) - 33. Erik Jirka, 15. Roman Procházka, 8. Alasana Manneh (79, 22. Szymon Matuszek), 10. Łukasz Wolsztyński (33, 14. Michał Koj), 9. Jesús Jiménez - 17. Igor Angulo.

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 87. Diego Ferraresso, 39. Michał Helik, 34. Ołeksij Dytiatjew, 33. Kamil Pestka - 4. Sergiu Hanca, 8. Milan Dimun, 7. Thiago (77, 10. Pelle van Amersfoort), 14. Ivan Fiolić (21, 25. Michał Rakoczy; 77, 77. Sebastian Strózik), 11. Mateusz Wdowiak - 21. Rafael Lopes.

Żółte kartki: Procházka, Wiśniewski, Giakoumákis, Manneh, Koj - Thiago, Dimun, Pestka.

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 8974.