Lewandowski: Uderzyłem dobrze. Tak jak chciałem

Dodał: mpt
Data dodania: 27-03-2017 8:59
Lewandowski: Uderzyłem dobrze. Tak jak chciałem

Robert Lewandowski strzelił w Podgoricy pięknego gola z rzutu wolnego. Kapitan reprezentacji Polski nie ukrywa, że trafił tam, gdzie chciał.

- Przy strzale z rzutu wolnego starałem się po prostu trafić w bramkę. Mur był bardzo duży i bramkarz mógł nie widzieć piłki. I tak się stało. Golkiper miał też problem, by zejść do dołu. Piłka została dobrze uderzona - Lewandowski analizował na antenie Polsat Sport swój strzał na 1:0.

- Jeszcze kilka lat temu nawet nie trenowałem rzutów wolnych. Szukałem swojej techniki, naturalnego uderzenia przy wykonywaniu wolnych i karnych. To zazwyczaj loteria, ale dopracowanie tego elementu pozwala zdobyć dwie lub trzy bramki więcej w sezonie - dodał Robert Lewandowski.

Lewandowski był zadowolony ze zwycięstwa z Czarnogórą, ale przestrzegał przez zbytnim optymizmem, bo eliminacje dopiero osiągnęły półmetek. - Nie zagraliśmy perfekcyjnie, ale to są eliminacje, punkty trzeba wyszarpać. Będzie nam teraz coraz trudniej, nie możemy zmienić sposobu myślenia i sądzić, że będzie nam tylko łatwiej. Eliminacje nie są zakończone. Jesteśmy kadrą, która wie, jak grać w piłkę. Musimy to tylko pokazywać w kolejnych spotkaniach - stwierdził "Lewy".

Futbol.pl

Inne artykuły