FIFA przeprowadzi śledztwo i może zawiesić Leo Messiego!

Dodał: mpt
Data dodania: 28-03-2017 9:01
FIFA przeprowadzi śledztwo i może zawiesić Leo Messiego!

Reprezentacja Argentyny nie ma komfortowej sytuacji w eliminacjach MŚ 2018. Albicelestes czeka ostra walka o zajęcie miejsca premiowanego awansem, a być może w kilku meczach będą zmuszeni grać bez Leo Messiego.

Największy gwiazdor reprezentacji Argentyny może zostać zawieszony za obrazę asystenta sędziego w ostatnim meczu kwalifikacji z Chile (1:0, gol Messiego z karnego). Co prawda arbiter twierdzi, że nie słyszał obelg, ale FIFA zamierza przeprowadzić śledztwo. 

Jeśli dochodzenie FIFA wykaże, że Messi faktycznie nie zachował się jak należy, to as wicemistrzów świata może zostać zawieszony. Grozi mu od 2 do 4 meczów dyskwalifikacji. Przeciwko Boliwii w środę na pewno zagra, ale potem może być już różnie.

Argentyna po 13 z 18 meczów jest w tabeli na 3. mejscu z 22 punktami. Do liderującej Brazylii traci już 8 punktów i powinna się skupić na walce o utrzymanie miejsca w strefie 2-4, bo te pozycje dają bezpośredni awans na mundial w Rosji. 5. Ekwador i 6. Chile mają obecnie po 3 punkty mniej.

Kolejna gwiazda AS Monaco na celowniku Manchesteru City

Futbol.pl

Inne artykuły