Szwedzi popsuli święto Ronaldo, który powrót do domu uczcił golem

Data dodania: 28-03-2017 23:16

Reprezentanci Szwecji zepsuli wieczór Cristiano Ronaldo. As reprezentacji Portugalii zagrał na swojej macierzystej Maderze i strzelił gola, ale Skandynawowie trafiali częściej.

Ronaldo czekał na ten występ od wielu lat. Gdy już wyszedł na boisko w Funchal to szybko zdobył gola i od 18. minuty Portugalczycy prowadzili ze Szwecją 1:0. CR dokładnym podaniem obsłużył Gelson Martins.

Portugalczycy i Szwedzi grali ofensywnie i atakowali. Dopiero w trzecim kwadransie I połowy gospodarze lekko wyhamowali i zdobyli drugiego gola. A właściwie zrobił to samobójczym strzałem Granqvist. Stoper Szwedów pokonał własnego bramkarza po wstrzeleniu piłki przed bramkę przez Renato Sanchesa.

Po zmianie stron role się odwróciły, a skuteczność przeszła na stronę Szwedów. w 57. minucie Claesson wykorzystał sytuację w polu karnym, którą wypracował rywal Łukasza Teodorczyka w Anderlechcie Bruksela Isaac Kiese Thelin. Ostatecznie do Claessona podał Nyman i goście zdobyli bramkę kontaktową.

Claesson, pomocnik FK Krasnodar, miał swój dzień. W 76. minucie wykorzystał dośrodkowanie Jimmy'ego Durmaza z rzutu wolnego i wyrównał. Remis utrzymał się do 93. minuty. Wówczas w pole karne Portugalii dośrodkował Niklas Hunt, a niefortunną interwencję zaliczył Joao Cancelo i samobójczym golem dał Szwedom zwycięstwo na Maderze.