Hiszpanie ograli Francję! Sędziom przyszły z pomocą powtórki video!

Data dodania: 28-03-2017 23:25

Dwa błędy przy golach popełnili sędziowie w meczu Francja - Hiszpania. Na szczęście spotkanie dwóch gigantów uratowały powtórki video.

Tempo rozgrywanego w Saint-Denis spotkania było wysokie od pierwszego gwizdka. Hiszpanie dobrze operowali piłką i utrzymywali się przy niej, wypracowując w ten sposób przewagę. Swoje szanse miał Andres Iniesta, ale doświadczony pomonik nie potrafił pokonać Hugo Llorisa, przegrywając dwa pojedynki.

Francuzi zostali zepchnięci do defensywy i niewiele mógł zaprezentować rewelacyjny w AS Monaco, a debiutujący w reprezentacji 18-letni napastnik Kylian Mbappe Lottin.

Po przerwie Francuzi szybko zdobyli gola. Antoine Griezmann cieszył się z bramki, ale... krótko. Co prawda arbiter główny uznał gola, ale szybko dostał sygnał od sędziów poza boiskiem, którzy obejrzeli powtórki video i dopatrzyli się, że podający do Griezmanna był na spalonym. Bramka nie została uznana.

Ten gol nie został uznany, więc wynik początkowy zmienił się dopiero w 67. minucie. Wprowadzony chwilę wcześniej Gerard Deulofeu został sfaulowany przez Laurenta Koscielnego i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł David Silva i zmylił Llorisa, trafiając na 1:0. Już 9 minut później Deulofeu wpakował piłkę do siatki na 2:0. Sędzia liniowy pokazał, że był na spalonym, a główny postanowił skorzystać z powtórki video. Wszystko trwało mniej niż minutę, a gol został uznany i tym samym Hiszpanie wygrali na Stade de France 2:0!