Argentyna drży o wyjazd na mundial. Selekcjoner zwolniony. Któryś z wielkich przejmie "Albicelestes"?

Dodał: mpt
Data dodania: 11-04-2017 9:01
Argentyna drży o wyjazd na mundial. Selekcjoner zwolniony. Któryś z wielkich przejmie

Reprezentacja Argentyny potrzebuje nowego impulsu, inaczej może nie zagrać w finałach mistrzostw świata w Rosji. Tak uznali szefowie federacji u zwolnili Edgardo Bauzę z funkcji selekcjonera. Kto teraz poprowadzi wicemistrzów świata?

Czarę goryczy przelała ostatnia porażka ze słabiutką Boliwią. Działacze uznali, że Bauza już nie pozbiera zespołu, więc trzeba interweniować, by Argentyny nie zabrakło na mundialu w Rosji. "Albicelestes" mają 22 punkty zdobyte w 14 meczach kwalifikacji (pod wodzą Bauzy zdobyli 11 w 8 spotkaniach) i będą musieli mocno finiszować w czterech pozostałych kolejkach, by załapać się na MŚ. Aktualnie są na 5. miejscu, która daje tylko przepustkę do barażu z najlepszym zespołem Oceanii. Argentyńczycy tracą punkt do Urugwaju i Chile oraz dwa do Kolumbii. Jednocześnie mają tylko 2 "oczka" więcej niż Ekwador. Przed nimi jeszcze mecze z Urugwajem i właśnie Ekwadorem na wyjeździe oraz Wenezuelą i Peru u siebie. Kto poprowadzi w tych spotkaniach Leo Messiego i spółkę? A właściwie spółkę, bo Messi jest zawieszony na trzy spotkania za obrażanie sędziego w czasie marcowego meczu z Chile (1:0).

W mediach już przewijają się nazwiska kandydatów. Największych z możliwych. Wymieniani są Jorge Sampaoli (obecnie trenujący Sevillę), Diego Simeone (Atletico) i Mauricio Pochettino (Tottenham). Co prawda wszyscy teraz mają pracę w klubie, ale następna kolejka w strefie CONMEBOL zostanie rozegrana dopiero 31 sierpnia, więc wszystko jest możliwe. Czy któryś z nich się zdecyduje?

Manchester City najbliżej pozyskania gwiazdora Arsenalu!

Futbol.pl

Inne artykuły