Sternik odchodzi! Fornalik opuszcza Ruch Chorzów!

Dodał: Adrian Łęczycki
Data dodania: 20-04-2017 19:51
Sternik odchodzi! Fornalik opuszcza Ruch Chorzów!

Mimo trudnej sytuacji finansowej i utracie czterech punktów karnych, Ruch Chorzów zachowuje realne szanse na utrzymanie w lidze. Jednak "Niebiescy", którzy dzisiaj świętują swoje 97. urodziny, muszą pożegnać się z Waldemarem Fornalikiem.

Trener, dzięki któremu w dużej mierze Ruch cały czas jest na powierzchni i może myśleć o utrzymaniu w Lotto Ekstraklasie, postanowił rozstać się z chorzowskim klubem. Waldemar Fornalik o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem serwisu Niebiescy.pl. Poniżej cytujemy treść oświadczenia trenera Fornalika:

"Po 2,5 roku mojej pracy w Chorzowie nadszedł czas na podjęcie trudnej decyzji - sobotni mecz z Lechem Poznań będzie ostatnim, który poprowadzę w tym sezonie w roli trenera Ruchu Chorzów. Jak ciężka to była decyzja zrozumieją tylko ci, którzy wiedzą jak blisko jestem związany z Ruchem i tworzącymi go ludźmi. Razem przeżywaliśmy lepsze i gorsze chwile. Niestety, wydarzenia ostatnich miesięcy - w tym szczególnie ostatnich dni - sprawiły, że nie czułem się już wyłącznie odpowiedzialny za osiągane wyniki. Jest to sytuacja, której nie mogłem zaakceptować. 

Razem z zawodnikami wykonaliśmy ciężką pracę, która dała nam na boisku 34 punkty. Rozstaję się z drużyną, którą stać na utrzymanie i z którą tworzyliśmy dobrze współpracujący kolektyw. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w tym, co wydarzyło się w Ruchu w ostatnich latach - w szczególności drużynie, wspaniałym kibicom i wszystkim współpracownikom. 

Z Niebieskimi pozdrowieniami - Waldemar Fornalik "

Futbol.pl/źr. Niebiescy.pl / foto: Katowicki Sport

Inne artykuły