Dramat Schalke! Grający w dziesiątkę Ajax wyprowadził w dogrywce śmiertelne kontry!

Data dodania: 20-04-2017 23:37

Schalke 04 pokonało na własnym boisku Ajax Amsterdam 3:2 w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Europy. Gospodarze odrobili dwubramkową stratę z pierwszego spotkania więc zagrali dogrywkę, którą wykorzystał Ajax i awansowali do półfinału.

Ajax zaprezentował się u siebie tak jak w tym sezonie drużyna Petera Bosza gra na własnym stadionie, gospodarze oddali aż dwanaście celnych strzałów na bramkę przeciwnika i zasłużenie wygrali 2:0. Nie mając do dyspozycji kupionego za ogromne pieniądze Breela Embolo, który w środku sezonu doznał poważnej kontuzji Schalke musi liczyć na sprowadzonego z drugiej ligi Burgstallera, który z Ajaxem zagrał słabo, a w ostatnim spotkaniu ligowym z Darmstadt zmarnował rzut karny. Schalke rozpoczęło spotkanie bardzo spokojnie. Gospodarze nie chcieli nadziać się na kontrę, która znacznie ograniczałaby ich szanse na awans. Dopiero po zmianie stron udało im się przy tym sforsować szeregi obronne Ajaxu. W 52 minucie Burgstaller zagrał do Goretzka, ten wbiegł w pole karne i mocnym strzałem przy krótkim słupku otworzył wynik spotkania. Zaledwie trzy minuty później Schalke mogło cieszyć się z odrobienia strat z Amsterdamu. Akcję na 2:0 wykończył asystujący przy pierwszym trafieniu Burgstaller. Drogę do bramki otworzył mu tym razem Kolasinac. Dodatkowym obciążeniem dla Ajaxu była konieczność grania w 10 w koncówce meczu i dogrywce. Stało się tak ponieważ w odstępie zaledwie kilku minut dwie żółte kartki a w konsekwencji czerwoną otrzymał Veltman. Do rozstrzygnięcia o awansie potrzebna była dogrywka, ponieważ w regulaminowym czasie żadna z ekip nie była w stanie pokonać bramkarza rywali. W niej wykorzystując przewagę liczebną gospodarze zdobyli trzecie trafienie głową Caligiuri, które otworzyło im drogę do półfinału. Drugą asystą w spotkaniu popisał się Kolasinac. Półfinał szybko wybili im z głowy piłkarze Ajaxu. Grając w dziesiątkę wyprowadzili dwie śmiertelne kontry. Najpierw w 111 minucie na 3:1 trafił Viergever, co już premiowało jego drużynę. Schalke postawiło wszystko na jedną kartę i się przeliczyło ponieważ w ostatniej akcji spotkania wyrok wydał na nich Younes ustalając wynik na 3:2.

Schalke 04 - Ajax Amsterdam 3:2