Miał się odbudować i błyszczeć w Polsce. Nie przebił się i Lechia nie wyłoży na niego aż takiej kasy!

Dodał: mpt
Data dodania: 21-04-2017 13:26
Miał się odbudować i błyszczeć w Polsce. Nie przebił się i Lechia nie wyłoży na niego aż takiej kasy!

We wszystkich klubach zdarzają się transferowe niewypały. W tym przypadku wydawało się, że Lechia Gdańsk sprowadziła jednak klasowego piłkarza, który poradzi sobie w Lotto Ekstraklasie. A jednak nie wyszło i w Gdańsku cieszą się, że... zimą go tylko wypożyczyli.

Lechia bez żalu pożegna po sezonie Gino van Kessela. 24-letni napastnik lub skrzydłowy trafił do Gdańska ze Slavii Praga. Reprezentant Curacao został wypożyczony z opcją pierwokupu. W Lechii już postanowili, że transferu definitywnego nie będzie. Tym bardziej, że kwota wykupu wynosi 1,5 mln euro.

Van Kessel w Lechii przegrywa rywalizację z Grzegorzem Kuświkiem, Marco i Flavio Paixao, Sławomirem Peszką oraz Lukasem Haraslinem. Trener Piotr Nowak dał mu zagrać w Lotto Ekstraklasie zaledwie w 3 meczach przez 166 minut. Piłkarz zaliczył asystę.

24-letni Van Kessel wcześniej nie przebił się w Slavii Praga. Widać wyraźnie, że po odejściu z AS Trencin (84 mecze, 43 gole!) były król strzelców ligi słowackiej ma problemy z potwierdzeniem swojej klasy. 

Już trzy kluby Lotto Ekstraklasy ustawiają się w kolejce po Waldemara Fornalika! Były selekcjoner długo bez pracy nie będzie...

Futbol.pl

Inne artykuły