Dwaj Polacy po 90 minut w hicie Ligue 1. Glik z asystą. Monaco wygrało na bardzo trudnym terenie

Data dodania: 23-04-2017 23:11

Kamil Glik zaliczył asystę w meczu AS Monaco z Olympique Lyon na wyjeździe. Zespół Polaka odniósł bardzo ważne zwycięstwo w kontekście wyścigu z PSG o mistrzostwo Francji.

Monaco i PSG idą w tym sezonie łeb w łeb. W Paryżu na pewno liczyli jednak, że ASM zgubi punkty w Lyonie na boisku Olympique, walczącego o 4-5. miejsce i awans do Ligi Europy. Nic takiego się jednak nie stało, chociaż nie było łatwo.

Monaco objęło prowadzenie w 36. minucie. Tradycyjnie przy rzucie rożnym Kamil Glik - 5 goli w Ligue 1 w tym sezonie i już 2 asysty - powędrował pod bramkę OL. Polak po dośrodkowaniu wygrał walkę o piłkę z obrońcą i zgrał przed bramkę, gdzie czekał Radamel Falcao. Kolumbijczyk trafił na 1:0. Była 36. minuta. Już 8 minut później rewelacyjny Kylian Mbappe ponownie podbił swoją wartość o kilka milionów euro. 18-latek podwyższył prowadzenie gości z podania Bernardo Silvy.

Lyon nie złożył broni, ale po przerwie stać było gospodarzy tylko na jednego gola. W 51. minucie do siatki gości trafił Tousart.

Kamil Glik zagrał 90 minut w barwach Monaco, a Maciej Rybus przez cały mecz biegał po lewej stronie obrony Lyonu.

W tabeli Monaco jest liderem, ale ma tyle samo punktów co drugi w stawce PSG. Lyon zajmuje 5. miejsce (ostatnie dające przepustkę do pucharów). Traci punktu do Bordeaux i ma 2 więcej od Marsylii, ale od obu rywali rozegrał oficjalnie jedno spotkanie mniej. Najprawdopodobniej jednak za mecz z Bastią, gdy jego piłkarze byli atakowani na murawie przez miejscowych kibiców, Olympique dostanie walkower.