Tak kiedyś wyglądały prezentacje piłkarzy! Lech Poznań pokazał niezwykłe nagranie sprzed 30 lat! (VIDEO)

Data dodania: 21-04-2020 15:01

Lech Poznań odkopał niesamowity filmik sprzed 30 lat. Zobaczcie, jak wyglądała prezentacja składów przed finałem Pucharu Polski w 1988 roku!

W Łodzi na stadionie Widzewa Lech mierzył się z Legią Warszawa. Przed pierwszym gwizdkiem piłkarze... sami przedstawiali się kibicom, mówiąc do mikrofonu swoje imię oraz nazwisko, a także pozycję. Dzięki temu kibicom miało być potem łatwiej zorientować się w czasie gry, kto jest kim.

Lech zagrał w finale z Legią w składzie: Ryszard Jankowski - Marek Rzepka, Piotr Skrobowski, Damian Łukasik, Dariusz Kofnyt - Ryszard Rybak (ten bez przydziału;), Piotr Romke, Czesław Jakołcewicz, Jarosław Araszkiewicz - Bogusław Pachelski i Jerzy Kruszczyński. Na zmiany weszli Andrzej Słowakiewicz (za Kofnyta) oraz Dariusz Skrzypczak (za Rybaka). Legia wystąpiła w składzie: Zbigniew Robakiewicz - Dariusz Kubicki, Paweł Janas, Arkadiusz Gmur, Tomasz Arceusz - Zbigniew Kaczmarek, Leszek Pisz, Krzysztof Iwanicki, Grzegorz Szeliga - Andrzej Łatka, Dariusz Dziekanowski. Na zmiany weszli Marek Jóźwiak (już w 4. minucie za Janasa) oraz Wojciech Jagoda (za Arceusza). Prowadzenie Lechowi dał w 49. minucie Araszkiewicz, ale w 64. minucie wyrównał Iwanicki. W rzutach karnych w Lechu pomylili się Pachelski i Słowakiewicz, a trafili Kruszczyński, Jakołcewicz oraz Rzepka. W Legii spudłowali Kubicki oraz Dziekanowski i na koniec Iwanicki, a strzelili gole Łatka i Pisz. Lech zdobył Puchar Polski i jesienią 1988 roku toczył wyrównane boje w 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów z FC Barcelona (dwa razy po 1:1 i przegrane 4:5 karne).