Argentyńczycy wybrali nowego selekcjonera! W maju odejdzie z klubu i przejmie stery kadry

Dodał: mpt
Data dodania: 29-04-2017 7:54
Argentyńczycy wybrali nowego selekcjonera! W maju odejdzie z klubu i przejmie stery kadry

Reprezentacja Argentyny jest w kryzysie. Ma ją z niego wyprowadzić nowy selekcjoner. Zostanie nim Jorge Sampaoli - zdradził prezes argentyńskiej federacji piłkarskiej Claudio Tapia.

Nowy opiekun drużyny narodowej Argentyny zadebiutuje w swojej roli 6 czerwca w prestiżowym starciu z Brazylią. Zastąpi na stanowisku Edgardo Bauzę, który został zwolniony 11 kwietnia.

Sampaoli obecnie prowadzi Sevilla FC. Władze argentyńskiej federacji czekają jeszcze rozmowy z hiszpańskim klubem w sprawie rozstania z trenerem. W jego kontrakcie widnieje zapis o możliwym odejściu. 

Przed Sampaolim trudne zadanie na początek. Były selekcjoner Chile musi poprowadzić Argentynę do awansu do MŚ 2018. Najlepiej bezpośredniego, a do tego Albicelestes potrzebują zajęcia minimum 4. miejsca. Aktualnie są na 5. z punktem straty do Urugwaju i Chile oraz dwóch do Kolumbii. Do końca pozostały 4 kolejki, a już w najbliższym spotkaniu Argentyna zmierzy się z Urugwajem na wyjeździe. Potem czekają ją jeszcze starcia z Wenezuelą, Peru i Ekwadorem, a więc w komplecie zespołami, które są za nią w tabeli.

Główny cel Barcelony! Ten piłkarz odmieni grę mistrzów Hiszpanii?

Futbol.pl

Inne artykuły