Chelsea mistrzem Anglii! Nie uwierzycie, kto strzelił gola przesądzającego o tytule!

Data dodania: 12-05-2017 23:16

Chelsea Londyn jest już mistrzem Anglii w sezonie 2016-17! "The Blues" założyli koronę po wygranej z West Bromwich Albion. Koronację przeprowadził ten, który w całym sezonie Premier League zdobył wcześniej jednego gola, a w ostatnich sześciu meczach pięć przesiedzia na ławce, a jeden na trybunach...

Gdy w 76. minucie Antonio Conte zmieniał Pedro na Michy Batshuayi'a zapewne liczył, że Belg wniesie coś do gry. I włoski menedżer miał nosa. Po nieudanym strzale piłka wylądowała pod nogami Azpilicuety, a ten dograł przed bramkę. Był tam Batshuayi, który wpakował piłkę do siatki!

Wcześniej to WBA miało swoje dobre okazje. W 71. minucie zmęczonego już samotnym rajdem zablokował jednak Azpilicueta, a w 73. minucie źle strzelił w dobrej okazji Nacer Chadli.

Ostatecznie Chelsea wygrała 1:0 i zapewniła sobie 6. mistrzostwo Anglii w histori. Antonio Conte mógł triumfować. W swoim debiutanckim sezonie w Premier League zostawił w tyle Juergena Kloppa, Arsene'a Wengera, a przede wszystkim Jose Mourinho i Pepa Guardiolę!

Chelsea na 2 mecze przed końcem ma 87 punktów i 2. Tottenham wyprzedza o 10 "oczek", a Spurs zostały do rozegrania 3 spotkania.

Co ciekawe drugi rok z rzędu mistrzem został N'golo Kante. W tamtym sezonie obecny piłkarz Chelsea triumfował sensacyjnie z Leicester City.