Lech z kompletem zwycięstw w grupie mistrzowskiej!

Data dodania: 14-05-2017 17:18

Lech Poznań pokonał Pogoń Szczecin 2:0 w 33 kolejce Lotto Ekstraklasy. To trzecie zwycięstwo "Kolejorza" w grupie mistrzowskiej. W tabeli dorównuje im tylko Jagiellonia Białystok.

Lech powinien prowadzić od 4 minuty. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, niepilnowany w polu karnym był Trałka. Jego strzał głową trafia w poprzeczkę. Po dwudziestu minutach Kolejna bardzo dobra akcja Lecha. Robak wycofał do Makuszewskiego, który uderzył z 17. metrów. Piłka odbija się jeszcze od jednego z zawodników i wychodzi na róg. Trzy minuty później Robak do Raduta, ten odgrywa do Majewskiego. "Maja" uderzył, zablokował jeszcze Niepsuj. Zebrał piłkę Rumun, strzelił mocno, ale łapie piłkę Słowik. W następnej akcji Makuszewski popędził w pole karne, zdecydował się na mocne uderzenie i znowu broni Słowik.

Chwilę później byl już bez szans. Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Raduta, z piłką minął się Słowik i ta odbiła się od zdezorientowanego Matrasa. Dopadł do niej Robak i otworzył wynik spotkania. Chwilę po przerwie swioch szans ponownie spróbował Majewski. Piłka po uderzeniu z dystansu wylądowała na słupku. Po godzinie gry Makuszewski świetnie zagrał do obiegającego go Kędziory, który zagrał płasko wzdłuż bramki na piąty metr! Tam był Trałka i podwyższył wynik spotkania. Pod koniec spotkania Gajos wpadł w pole karne, uderzył w drugie tempo, jednakże przygotowany był na to Rudol i zablokował lot piłki.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 2:0
Robak 35, Trałka 64

Lech: 30. Matúš Putnocký - 4. Tomasz Kędziora, 35. Jan Bednarek, 26. Maciej Wilusz, 22. Wołodymyr Kostewycz - 17. Maciej Makuszewski (80, 55. Abdul Aziz Tetteh), 6. Łukasz Trałka, 14. Maciej Gajos, 86. Radosław Majewski (86, 25. Paweł Tomczyk), 18. Mihai Răduț - 11. Marcin Robak (75, 24. Dawid Kownacki).

Pogoń: 1. Jakub Słowik - 24. David Niepsuj, 2. Cornel Râpă, 21. Sebastian Rudol, 15. Hubert Matynia (76, 55. Sebastian Kowalczyk) - 7. Ádám Gyurcsó, 6. Rafał Murawski (80, 8. Mate Cincadze), 23. Mateusz Matras, 10. Dawid Kort, 77. Ricardo Nunes - 29. Marcin Listkowski (65, 18. Seiya Kitano).

Żółte kartki: Kędziora - Ricardo Nunes.
Sędziował: Piotr Lasyk